ForumForum  PortailPortail  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gara Megapikselëshe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KiMiCRackNumri i postimeve : 5
Join date : 17/10/2008

MesazhTitulli: Gara Megapikselëshe   Sun Oct 19, 2008 4:51 pm

Kur filloi Gara megapikselëshe në botën e drejtimit dhe fotografimit, nuk u desh kohë e gjatë derisa secili prodhues i aparateve të nxirrte nga furra një sënsor 14 megapikeselësh dhe e dedikonte për një aparat të vockël të gjepit.Tani, dukët se gara e njëjtë është duke u zhvëndosur në mbretërinë e celularëve. Së fundi, kemi parë një grumbull të celularëve me sensor 8 e 9 megapiksël , dhe në një intervistë drejtori i shitjes dhe markëtingut pranë LG , John Barton , deklaroi se do të kemi edhe më shumë të këtilla në të ardhmën e afërt. Sipas tij'' gara megapikselëshe që vështruam përgjatë prodhuesve të celularëve , duke theksuar se celularët 10 megapikselësh(duke mos përmendur pajisjet me përkrahje për HD) janë më afër sesa që kemi imagjinuar. Vetëm imagjinoni mundësitë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Gara Megapikselëshe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Traditat tona: Gara e bakllavasë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: (....::::Rregullat ne Forum::::....) :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: