ForumForum  PortailPortail  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Nvidia ka dizajnuar kartelën grafike.@dm1N

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 4
Join date : 15/10/2008

MesazhTitulli: Nvidia ka dizajnuar kartelën grafike.@dm1N   Sat Oct 18, 2008 10:01 pm

Nvidia ka dizajnuar kartelën grafike e cila përshpejton punën me paketën e Adobe të programeve Creative Suite 4. Theksi është vendosur në aplikacionet Photoshop e Premiere Pro.

Premiere Pro me shfrytëzimin e kartelës grafike Quadro CX do të përshpejtojë një prej operacioneve që kërkojnë më së shumti, kodimin e videove me codec-un H.264. Pos kodimit të përshpejtuar, Quadro CX përshpejton edhe përdorimin e efekteve siç janë dithering (ngurrimi), transparenca dhe shfytyrimi i fotografive.

Rrotullimi, rritja dhe ndryshimi i shkronjave të mëdha do të duhej të ishin dukshëm më të shpejta me kartelën Quadro CX. Nvidia ofron edhe përshpejtimin e procesit të grumbullimit të përmbajtjeve 2D e 3D, si dhe përshpejtimin e shumicës së pajisjeve që kërkojnë shumë nga procesori për programin më të njohur në botë për përpunimin e fotografive.

Vet kartela grafike është e bazuar në produktin GeForce 260 GT, por ka dyfish më shumë memorie, dhe si rrjedhojë do të kushtojë shumë më tepër sesa kartelat e rëndomta për përshpejtimin e lojërave – çmimi do të duhej të sillej rreth 2.000 dollarë amerikanë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://hsg-team.albanianforum.net
 
Nvidia ka dizajnuar kartelën grafike.@dm1N
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: (....::::Rregullat ne Forum::::....) :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: