ForumForum  PortailPortail  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Zte u990..!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ValoniNumri i postimeve : 3
Join date : 17/10/2008

MesazhTitulli: Zte u990..!   Sat Oct 18, 2008 12:41 am

Korporata ZTE lajmëroi pajisjen U990 , si pajisjen e parë moblie që përkrah HSDIPA TD-SCDMA. Kjo pajisje që u shpalos për herë të parë gjatë javës së kaluar dhe është e treta ZTE-së që perkrah TD-SCDMA (Rrjetin Kinez 3G).


Modeli i ri përkrah mënyrat e dyfishta TD-SCDMA/EDGE duke mundësuar transicion të padukshëm mes dy rrjeteve. Shpejtësia e tij HSDPA është e aftë që të arrijë deri në 2.8 Mbps si tranfertë shkarkuese dhe 384 kbps si transferë ngarkuëse. ZTE U990 punon në bazë të sistemit operativ Windows Moblie 6.0 dhe është pajisja e parë e ZTE-së me një OS të integruar nga Microsoft. ZTE U990 gjithashtu ka ekran të plotë të ndjeshëm në prekje dhe është i pajisur me teknologjitë GPS/AGPS./
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Zte u990..!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: (....::::Rregullat ne Forum::::....) :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: