ForumForum  PortailPortail  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 UEFA Champions League - Sezoni 08/09

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CrackerArianiNumri i postimeve : 57
Join date : 17/10/2008

MesazhTitulli: UEFA Champions League - Sezoni 08/09   Fri Oct 17, 2008 8:33 pm

Ketu mund te diskutioni gjithcka lidhur me kompeticionin me spektakolar futbollistik, Champions League , per sezonen 2008/09

Sapo perfundoj hedhja e shortit te fazes se grupeve,ne Monaco , dhe grupet u ndane keshtu:

Grupi A :
1.Chelsea (Angli)
2.AS Roma (itali)
3.Bordeaux (France)
4.Cluj (Rumani)

Grupi B :
1.Inter Milan (Itali)
2.Werder Bremen (Gjermani)
3.Panathinaikos (Greqi)
4.Anorthosis (Qipro)

Grupi C :
1.FC Barcelona (Spanje)
2.Sporting Lisbon (Portugali)
3.Basel (Zvicerr)
4.Shakhtar Donesk (Ukraine)

Grupi D:
1.FC Liverpool (Angli)
2.PSV Eindhoven (Hollande)
3.Olympique Marseille (France)
4.Athletico Madrid (Spanje)

Grupi E :
1.Manchester United (Angli)
2.Villareal (Spanje)
3.Celtic Glasgow (Skoci)
4.AB Aalborg (Danimarke)

Grupi F :
1.Olympiqu Lyonnais (France)
2.Bayern Munchen (Gjermani)
3.Steaua Bucuresti (Rumani)
4.AC Fiorentina (Itali)

Grupi G :
1.FC Arsenal (Angli)
2.FC Porto (Portugali)
3.Fenerbahce (Turqi)
4.Dynamo Kyiv (Ukraine)

Grupi H :
1.Real Madrid (Spanje)
2.Juventus (Itali)
3.Zenit St.Petersburg (Rusi)
4.Bate Borisav (Bjellorusi)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
UEFA Champions League - Sezoni 08/09
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: (....::::DISKUTIME SHOQERORE::::....) :: Sport-
Kërce tek: