ForumForum  PortailPortail  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Dual Boor Operating Systems

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CrackerArianiNumri i postimeve : 57
Join date : 17/10/2008

MesazhTitulli: Dual Boor Operating Systems   Fri Oct 17, 2008 8:26 pm

Me i instalu dy Sisteme Operative ne Te njejtin Komputer ( Si . P. sh Windows and Linux)

Metoda e pare:

1. Inst. Win
2. Me Partion Magic apo-apo shko dhe bere nje particion per Linux
3. Inst. p. sh. Linux dhe konfiguro Lilo (bootmanager) se cili sistem te startohet per default apo ndonje konf. tjeter

Metoda 2:

1. Ist. Win
2. Inst. Partition Magic (edh eversionin me te ri e gjen te ndonje faqe e hackerave) dhe startoje nga Windowsi e pastaj e sheh diku nje opcion "Install other OS" (PM e ben automatikisht particionimin)
3. Inst. Linux
4. Konfiguro Lilo

Flm..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Dual Boor Operating Systems
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: (....::::Qendra Për Mësime Të Tjera::::....) :: Linux-
Kërce tek: