ForumForum  PortailPortail  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sony OLED", TV pa tela dhe pa rrymë.!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CrackerDoniNumri i postimeve : 14
Join date : 17/10/2008

MesazhTitulli: Sony OLED", TV pa tela dhe pa rrymë.!   Sun Oct 19, 2008 7:02 pmPas parqitjes së televizorit "SOny Oled XEL-1" ndoshta edhe ju keni menduar se bëhet fjalë për kulmin e teknologjisë , por tash ështëparaqitur modeli i njëjtë, por me bateri. Më i riu nga të rinjtë "XEL-1", ka shtëpizë të njëjtë , të hollë sikur edhe vëllai i tij11 inqësh, i cili përdorë të gjitha kabllot e nevojshme. Ekrani ka një trashësi prej vetëm gjithsej 1.4 milimetrash, derisa vetë televizori përmban të gjitha pajisjet e nevojshme teknike, HDTV tujnerin si dhe baterinë që mbushet.


Panelet organike për televizorë harxhojnë më pak rrymë elektrike sesa që harxhojnë televizorët LCD. Altoparlantët gjenden në anën e pasme ,kurse qëndrueshmëria e baterisë si dhe detajet teknike , tash për tash , nuk jane të njohura. Mundemi vetëm të presim zhvillimin e mëtejmë dhe planin e prodhimit, ngase përkundeër cmimit, i cili mund të jetë i lartë , në televizor i tillë do të gjejë pa problem blerësit e vetë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Sony OLED", TV pa tela dhe pa rrymë.!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ëmbla ime nënë" Gezuar nënë diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall të puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" për invalidët e luftës së Kosovës
» Në Filadelfia u promovua libri "Përjetë me ty" i autorit Ivzi Çipuri (1)
» Iren Papas: NË KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: (....::::Rregullat ne Forum::::....) :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: